Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.07 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Zawartość opakowania: 45 kapsułek
Cena jednostkowa: 6.67 PLN
EAN: 5453003822486

DMSA (dimercapto succinic acid- Kwas dimerkaptobursztynowy

Kwas 2,3-dimerkaptobursztynowy (DMSA) – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych, zawierający dwie wicynalne grupy tiolowe (−SH). Jest związkiem związkiem chelatującym wiele jonów metali ciężkich[4]. Podobnie jak kwas winowy ma dwa centa asymetrii i może tworzyć 3 stereoizomery: R,R, S,S i R,S (forma mezo).

Kwas mezo-2,3-dimerkaptobursztynowy wykorzystywany jest w toksykologii jako środek odtruwający w leczeniu zatruć ołowiem (ołowica) i rtęcią (rtęcica). Metoda ta została zaproponowana w roku 1965 przez naukowców chińskich, a rozwinięta i wprowadzona w krajach Zachodu w połowie lat 80. XX w. przez Josepha Graziano[5][6]. Amerykańska FDA dopuściło DMSA do stosowania pediatrycznego w przypadku przekroczenia poziomu 450 μg/l rtęci we krwi[7]. DMSA usuwa rtęć z całego ciała, z wyjątkiem mózgu, ponieważ nie przekracza bariery krew-mózg[4].

(źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_dimerkaptobursztynowy)

 

Czy DMSA jest  bezpieczne ?


DMSA jest bardzo bezpieczny  i zazwyczaj ma niewiele skutków ubocznych , szczególnie kiedy jest stosowany pod kontrolą lekarza.

Zastosowanie bardziej umiarkowananej dawki przez dłuższy okres czasu może zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność.


DMSA może usunąć inne składniki odżywcze, dlatego ważne jest, aby brać dobrej  jakości multi-witaminy, aby zapewnić organizmowi odpowiednie zapasy tych składników odżywczych.

DMSA może spowodować niedobory miedzi, manganu, molibdenu i cynku ; ich suplementacja będą przeciwdziałać usuwanie minerałów *


Jak zawsze, należy skonsultować się z lekarza przed rozpoczęciem lub zatrzymaniem jakiegokolwiek schematu uzupełnienia.
DMSA przyjmować pod nadzorem lekarza .

Jak stosować?

Dzieci powyżej 10 kg i do 35 kg: jedna kapsułka dwa razy dziennie, co drugi dzień.
Od 35 do 50 kg: jedną kapsułkę rano i dwa na noc, co drugi dzień.
Powyżej 50 kg: dwie kapsułki rano i wieczorem, co drugi dzień.
Stosuj dietę przez trzy tygodnie, a następnie powstrzymać się na jeden tydzień. Nie należy przyjmować preparatów zawierających minerały w dni, kiedy DMSA jest podawane, ale systematycznie w pozostałe dni.

Inne suplementy mogą być również stosowane do zwiększenia efektu detoksykacji.

Zażywać na czczo lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Data ważności: 07/2025Uwagi:

 

Nie do stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, lub przez dzieci, chyba że pod nadzorem lekarza. W przypadku wystąpienia nudności, wymioty lub wysypka, należy przerwać stosowanie . Poszczególne wyniki mogą się różnić.