Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.1 kg
EAN: 5000223441661

data ważności: 06/2022

CICA-CARE jest samoprzylepnym opatrunkiem żelowym, który co udowodniono medycznie, w aż do 90% przypadków skutecznie poprawia stan czerwonych, ciemnych lub wypukłych blizn. Na całym świecie opatrunkiem CICA-CARE było skutecznie leczonych ponad milion pacjentów. CICA-CARE jest trwały, wygodny i nadaje się do wielokrotnego użytku, ponadto jest idealny do stosowania w dzień i w nocy. Jest także bezpieczny dla dzieci i dorosłych, co czyni go odpowiednim dla całej rodziny. CICA-CARE może być stosowany nawet na 20-letnie blizny. W ciągu 2-4 miesięcy blizny uważane za trwałe, mogą zostać wyleczone, a ich wygląd może ulec poprawie – na stałe.

Poprzez swoje działanie Cica-Care zatrzymuje wilgoć w obszarze otaczającym bliznę, redukuje unaczynienie oraz nadmierne odkładanie kolagenu, pojawiające się przy odbudowie głębokich ran skóry. W efekcie prowadzi to do rozjaśnienia blizny i uzyskania naturalnego koloru skóry. Szybkość działania uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz rodzaju blizny. Przy prawidłowym zastosowaniu rezultat widać już po 2-4 miesiącach aplikacji.

Ważną zaletą Cica-Care jest możliwość przycięcia oraz dokładnego dopasowania do rozmiaru blizny a także możliwość wielokrotnego zastosowania poszczególnych plastrów (do 40 razy). Dodatkowo struktura plastra umożliwia łatwe oraz bezbolesne usuwanie. Jest on przeznaczony zarówno do stosowania w dzień jak i w nocy. Połączenie silikonowej membrany oraz warstwy żelowej sprawia, iż Cica-Care jest wytrzymały oraz w mniejszym stopniu narażony na pękanie.

Opatrunek wielokrotnego użytku, nawet do 40 razy. Czyszczony przy użyciu mydła.Przycięty opatrunek umieścić na oczyszczoną bliznę, nie naciągać

Przez pierwsze dwa dni pozostawić opatrunek na 4 godziny dziennie

Podczas kolejnych dwóch dni przedłużyć czas do 8 godzin

Następnie systematycznie zwiększać czas noszenia opatrunku o 2 godziny aż do uzyskania 24 godzin na dobę

Zalecane jest czyszczenie opatrunku Cica-Care dwa razy dziennie. Jednak w przypadku wzmożonej aktywności fizycznej należy zwiększyć częstotliwości mycia w celu zachowania maksymalnego kontaktu pomiędzy plastrem Cica-Care a leczonym obszarem. Materiał używany do osuszania opatrunku nie powinien pozostawiać na jego powierzchni zanieczyszczeń. Blizna oraz okolice powinny być dokładnie umyte przed kolejnymi aplikacją Cica Care. Poszczególne paski Cica Care mogą być używane przez okres od 14 do 28 dni.