Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.28 kg
Zawartość opakowania: 200 ml
EAN: 6001159111368
Producent: Union Swiss

Bio‑Oil jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji skóry, który poprawia wygląd blizn, rozstępów i nierównego kolorytu skóry. Ponadto produkt jest skuteczny w przypadku starzejącej się lub odwodnionej skóry. Bio‑Oil zdobył 78 nagród w zakresie produktów do pielęgnacji skóry i od wprowadzenia na światowe rynki w 2002 r. w 11 krajach zajmuje 1 miejsce w zakresie sprzedaży produktów poprawiających wygląd blizn i rozstępów.

Recepturę Bio‑Oil oryginalnie opracowaną przez firmę Union Swiss w 1987 r. wymyślił naukowiec Dieter Beier, który w tym czasie był właścicielem Union. Dzięki zdobytemu w latach 70-tych i 80-tych doświadczeniu w zakresie opracowywania produktów do pielęgnacji skóry odkrył, że olejek jest najlepszą bazą dla produktów do pielęgnacji skóry, szczególnie tych zawierających witaminy i wyciągi roślinne. Kremy i mleczka zawierające na bazie wody okazywały się mniej skuteczne. Kierując się dobrym przeczuciem wprowadził na rynek Bio‑Oil jako „tonik do skóry”.

Przekonanie klientów do zakupu produktu było trudne. Nie tylko w związku z tym, że Bio‑Oil był produktem do różnych zastosowań, podczas gdy niemal wszystkie produkty miały tylko jedno zastosowanie, ale również w związku z powszechnym postrzeganiem olejków jako tłuste i nie tak przyjazne dla skóry jak kremy. Jednak w miarę upływu czasu Bio‑Oil zdobywał lojalnych klientów wśród tych, którzy go raz wypróbowali, a firma Union Swiss zaczęła otrzymywać pełne emocji listy opisujące, jak doskonale działa „tonik do skóry” na różne problemy skórne.

W 2000 roku firma Union Swiss zmieniła właściciela, który po zapoznaniu się z komentarzami na temat Bio‑Oil zlecił niezależne badania produktu. Wyniki wkrótce potwierdziły opinie użytkowników i posiadając takie dowody firma Union Swiss rozpoczęła w 2002 r. rozwijanie produktu.

RECEPTURA

Receptura Bio‑Oil zawiera wyciągi z roślin i witaminy w postaci zawiesiny na bazie olejku. Olejek nie zawierający tlenu umożliwia zachowanie wyciągom roślinnym i witaminom ich mocy działania.

Bio‑Oil zawiera przełomowy składnik PurCellin Oil™, zmieniający ogólną konsystencję produktu, dzięki któremu olejek jest lekki i nietłusty. Zapewnia to, że odżywcze składniki zawarte w witaminach i wyciągach roślinnych są wchłaniane przez skórę.

Bio‑Oil był poddany ocenom bezpieczeństwa stosowania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie produktów kosmetycznych. Oceniono profil toksyczności, budowę chemiczną, stężenie składników i całkowity poziom dziennego narażenia na każdy zastosowany składnik i uznano produkt za bezpieczny do stosowania (w tym do stosowania przez kobiety w ciąży).

Bio‑Oil jest oznakowany międzynarodowym znakiem „Beauty Without Cruelty” (piękno bez okrucieństwa).

SKŁADNIKI

Roślinne

Calendula Officinalis Flower Extract (Olejek z nagietka)
Lavandula Angustifolia Oil (Olejek lawendowy)
Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (Olejek rozmarynowy)
Anthemis Nobilis Flower Oil (Olejek rumiankowy)

Witaminy

Retinyl Palmitate (Witamina A)
Tocopheryl Acetate (Witamina E)

Olejek-baza

Paraffinum Liquidum
Triisononanoin
Cetearyl Ethylhexanoate
Isopropyl Myristate
Glycine Soja Oil
Helianthus Annuus Seed Oil
BHT
Bisabolol

Zapach (Róża)

Alpha-Isomethyl Ionone
Amyl Cinnamal
Benzyl Salicylate
Citronellol
Coumarin
Eugenol
Farnesol
Geraniol
Hydroxycitronellal
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde
Limonene
Linalool

Barwnik

Pomarańczowo: Red 17 (CI 26100)
Różowy: Red 17 (CI 26100) i Violet No.2 (CI 60725)

 WYTWARZANIE

W celu zapewnienia przestrzegania ścisłych standardów jakości Bio‑Oil jest wytwarzany w zakładzie farmaceutycznym. Przed rozpoczęciem produkcji wszystkie składniki są badane pod katem oryginalności (wykluczenie podrobienia surowca) i zanieczyszczenia mikrobiologicznego, a próbki z każdej wytworzonej serii są badane laboratoryjnie i przechowywane oraz monitorowane przez 5 lat.

Wszystkie elementy opakowania Bio‑Oil nadają się do recyklingu, a elementy z papieru mają świadectwo zgodności z zasadami zrównoważonego zagospodarowania lasów.

Proces produkcyjny Bio‑Oil nie powoduje emisji szkodliwych substancji, szkodliwych odpadów ani ścieków.

Napisz opinię
2013-03-12 12:33:40 - Justyna Kozer

Bardzo fajny olejek, o świetnym składzie i miłym zapachu. Jest bardzo naturalny -dobrze koi skórę po jakichś zabiegach, saunie itp. Skóra ładnie po nim wygląda. Używam go po peelingach etc. w celu uspokojenia ale też nawilżenia skóry. Nic mi po nim nie wyskakuje. Fajny ekologiczny produkt i starcza na bardzo długo bo jest mega wydajny. Uzupełnienie w pielęgnacji.